FALE RADIOWE

Radiofrekwencja to jeden z najpopularniejszych zabiegów przywracających młodość i elastyczność skóry. Poprawia owal twarzy, spłyca zmarszczki oraz likwiduje obwisłe policzki i redukuje drugi podbródek. Zabieg polega na oddziaływaniu fal elektromagnetycznych w obrębie skóry właściwej i pobudzeniu fibroblastów do produkcji kolagenu. Dzięki energii docierającej w głąb tkanek poprawia się mikrocyrkulacja i następuje lepsze odżywienie i dotlenienie komórek skórnych.

Pełny rezultat widoczny jest po około 6 miesięcy od przeprowadzenia serii (zalecamy około 10 zabiegów serii). Częstotliwość i ilość zabiegów uzależniona jest od stanu skóry klienta i jego oczekiwań.

Zabiegi przy użyciu fal radiowych stosuje się również do redukcji tkanki tłuszczowej i poprawy wiotkości skóry na brzuchu, udach, pośladkach, ramionach.

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Mezoterapia bezigłowa jest nieinwazyjną metodą wprowadzenia substancji aktywnych w głąb skóry. Zabieg opiera się na zjawisku elektroporacji wywołanej krótkimi impulsami elektrycznymi o wysokim napięciu, które powodują powstanie w błonach komórkowych kanałów umożliwiających przenikanie makrocząsteczek zawartych w specjalnie stworzonych preparatach kosmetycznych . Zjawisko elektroporacji w zabiegach mezoterapij bezigłowej wsparte jest działaniem fali ultradźwiękowej.

Zabieg składa się z czterech etapów. Każdy z nich ma za zadanie wzmocnienie transportu składników aktywnych w głąb skóry i poprawę przepływu krwi i limfy.

Mezoterapie bezigłową stosujemy na pielęgnacje okolic oczu, poprawę nawilżenia skóry, terapię trądziku pospolitego i różowatego, zaburzenia odżywiania i dotlenienia skóry oraz przy objawach starzenia i fotostarzenia skóry.

W naszych terapiach zabiegowych idealnie sprawdza się w połączeniu z innymi zabiegami (np.mikrodermabrazja) co powoduje zwiększenie intensyfikacji zabiegu.

 

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA I MANUALNA

Mikrodermabrazja jest zabiegiem złuszczania mechanicznego warstwy rogowej naskórka . Wykorzystujemy tutaj kryształki diamentu, które są osadzone na stalowych głowicach przy zastosowaniu podciśnienia lub kryształki korundu umieszczone w specjalnym kremowym preparacie stosowane manualnie.

Zabieg ten usuwa zrogowaciałe warstwy naskórka stymulując go jednocześnie do uruchomienia procesów regeneracyjnych i naprawczych oraz poprawia przenikanie składników aktywnych w dalszych etapach zabiegu.

Wskazaniami do zabiegu jest trądzik pospolity bez stanów zapalnych, łojotok, zaskórniki, rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, przebarwienia i odbarwienia, skóra palacza, uszkodzenia posłoneczne, zmarszczki, skóra sucha.

Dla wzmocnienia efektu (co uzależnione jest od stanu skóry) mikrodermabrazje diamentową i manualną można połączyć z innym zabiegiem. Stosujemy tzw.Terapie łączone.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA -DERMAPEN

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację za pomocą specjalnej głowicy z mikroigiełkami, która nakłuwa skórę. Mikrourazy, które powstają podczas zabiegu wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry oraz fizjologicznej indukcji kolagenu. Zabieg ten zwiększa również przepuszczalność skóry, dzięki czemu jest ona gotowa na przyjęcie specjalnie skoncentrowanych koktajli.

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem o bardzo szerokim zakresie działania:

stymulacja produkcji kolagenu i elastyny

stymulacja fibroblastów przez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego,

poprawa gęstości i elastyczności skóry,

mikro-nakłucia stymulują naturalne zdolności autoodnowy skóry

OXYBRAZJA

Oxybrazja to peeling wodno-tlenowy wykorzystujący wysokie ciśnienie. W trakcie zabiegu na skórę kierowany jest strumień sprężonego tlenu wraz z solą fizjologiczną, która na powierzchni skóry ulega rozproszeniu i powoduje mechaniczne tarcie , nie wywołując przy tym podrażnień.

Skutkiem jest rozjaśnienie, wygładzenie i odświeżenie naskórka. Następuje poprawa dotlenienia i nawilżenia skóry oraz w przypadku trądziku niszczy bakterie beztlenowe. Zabieg ten często stosujemy w terapiach dolegliwości skórnych przy łuszczycy( faza nieaktywna), łojotoku czy alergii.

Jest to również jeden z zabiegów wykorzystywanych w Terapiach łączonych powodujących dodatkowe efekty terapeutyczne. Praktycznie możemy go połączyć z każdym zabiegiem z Naszej oferty.

PEELING KAWITACYJNY I DEZINKRUSTACJA

Peeling kawitacyjny nazywany jest często bezbolesnym oczyszczaniem ze względu na skuteczne radzenie sobie z łojotokiem i zanieczyszczonymi porami.

Zabieg wykorzystuje zjawisko powstające na powierzchni skóry pod wpływem działania fali ultradźwiękowej i cieczy. Powstające pęcherzyki podczas zabiegu pękają ,powodując przy tym oczyszczenie i złuszczenie naskórka a w głębszych warstwach dochodzi do mikromasażu co usprawnia przepływ płynów tkankowych.

W naszym urządzeniu MEDIKA opcje peelingu kawitacyjnego zostały rozbudowane o zabieg dezinkrustacji dzięki , któremu dochodzi do głębszego zmydlania łoju skórnego co powoduje w efekcie głębsze oczyszczenie i lepszą penetracje składników aktywnych( wprowadzanych SONOFOREZĄ )

CHEMICZNE ZŁUSZCZANIE KWASAMI

Chemiczne złuszczanie kwasami to nic innego jak profesjonalny peeling z użyciem różnego rodzaju kwasów. Osłabiają one wiązania między komórkami martwej warstwy naskórka i pozwalają na jej złuszczenie. Dzięki temu skóra nie tylko pozbawiona jest martwych komórek, a także zanieczyszczeń, odtykają się pory, a skóra jest głęboko oczyszczona . Skóra lepiej wchłania dostarczane jej substancje odżywcze w trakcie i po zabiegu.

W zależności od rodzaju, problemu skóry dobierany jest odpowiedni kwas. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i łuszczyć się drobnopłytkowo, co jest normalną reakcją.

Zabiegi przy użyciu kwasów stosujemy od jesieni do wiosny.

Preparaty do eksfoliacji kwasowej działanie :

  1. Kwas migdałowy, laktobionowy i glukonolakton 40%- pH 1,5

Rozjaśnia skórę, lekko napina, wyrównuje koloryt, wygładza, działa przeciwbakteryjnie i sebostatycznie.

  1. Kwas migdałowy 45%-pH 1,3

Odpowiedni dla skóry z oznakami starzenia, na zmarszczki, przebarwienia oraz wypryski.

  1. Kwas migdałowy 50% – pH 0,8

Optymalne złuszczanie. Skóra tłusta, zanieczyszczona, dojrzała z przebarwieniami

  1. Glycolic 30% -pH 1,3

Wskazany na zmarszczki mimiczne, przebarwienia, fotostarzenie, trądzik i blizny.

  1. Azelaic 25%-pH 1,3

Wskazany przy kuracji przeciwtrądzikowej i w przypadku rumienia oraz przebarwień.

  1. Kwas pirogronowy, azelainowy i salicylowy 30% – pH 1,5

Działa rozjaśniająco, redukuje wykwity trądzikowe, stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i glikoprotein, dzięki czemu poprawia napięcie i elastyczność skóry

  1. Kwas mlekowy 20%, mocznik i HA(kwas hialuronowy) ,pH- 2,2

Wykazuje działanie intensywnie nawilżające oraz rewitalizująco-odmładzające.

Skutecznie pobudza produkcję CERAMIDÓW w skórze. Wygładza, rozświetla i poprawia elastyczność

  1. Lactobionic 15 % i 22% -pH-3,0

Idealny dla skór wrażliwych oraz na okolice oczu i powiek. Nawilża, regeneruje ,łagodzi.

Eksfoliacje kwasami łączymy również z innymi zabiegami tworząc unikalne zabiegi dające dodatkowe efekty terapeutyczne.